Teknik Altyapımız

İncelediniz mi? Referanslarımıza bakmadan satın almak istemiyorsanız

Gözat
demo

Alt Yapı

Datacenter ihtiyaçları için özel olarak dizayn edilmiş binanın her noktasında yer alan güvenlik kameraları ile izleme yapılmakta ve bu görüntüler kayıt altına alınmaktadır

Giriş ve karşılama noktasından itibaren tüm giriş ve çıkışlar manyetik güvenlik kartları ile sağlanmakta olup, yetkisiz giriş çıkışlar engellenmekte, datacenter ve ofis bölümlerine girişler kayıt altına alınmaktadır.

Bina geneline yerleştirilmiş duman ve gaz dedektörleri ile bina izlenmektedir. Datacenter alanı dışındaki alanlarda acil durum için yangın söndürücü araçlar yerleştirilmiş olup, binada dedektörler dışında acil durum butonları bulunmaktadır.

Datacenter'da oluşabilecek bir yangın durumunda sistem FM-200 gazlı yangın söndürme sistemi ile korunuyor olup, çıkan yangın saniyeler içinde içerideki donanıma hiçbir zarar vermeden söndürülebilmektedir.

Network ve Firewall

Yeraltından datacenter'a ulaşan yedekli fiber hatları özel olarak korunmakta ve güvenlik kameraları ile bina içi geçiş noktaları izlenmektedir.

Türkiye'de ilk kez kullanılan Juniper marka router-firewall üzerinde sonlanan fiber hatlar yine projelendirilmesi Juniper ile ortaklaşa hazırlanan networke ulaşmaktadır. Layer 3 datacenter network yapısında tüm portlar v-lan olarak ayrılmış durumdadır.

Cat6-UTP HF kablolar ile yapılan network kablolaması ile iç network performansı kusursuz hale getirilmiştir. Tüm fiber ve bakır kablo demetlerinin bağlanmasında kablolara olası zararların engellenmesi için tekstil bağlar kullanılmıştır.

Network trafiği, datacenter içinde bulunan sunucular 7/24 teknik personel tarafından izlenmekte, sunucularda oluşan herhangi bir arıza durumunda ilk müdahale müşteri istekleri doğrultusunda teknik ekip tarafından gerçekleştirilmektedir.

demo
demo

Enerji Alt yapı

Şehir şebekesinden bağımsız, orta gerilim enerji hattından yeraltı kablolar ile datacenter'a iletilen elektrik enerjisi, paylaşımsız ve fiziksel olarak korunan trafo üzerinden UPS'lere ulaşmaktadır.

Şebeke enerjisinin kesildiği durumlarda, özel havalandırmalı yeraltı katında bulunan yedekli dizel jenaratörler enerji üretmektedir. Yedekli jenaratör sistemi uzun sürebilecek enerji kesintilerinde 8 saatlik zaman dilimlerinde sırası ile jenaratörleri çalıştırmakta ve olası arıza durumlarının önüne geçmektedir. Jenaratör tarafından üretilen elektrik enerjisi bilgisayar ortamında kontrol edilerek diğer jenaratöre geçiş kararı otomatik olarak verilmektedir.

Şebeke jenaratör geçişleri veya şebeke enerjisinde oluşabilecek herhangi bir dalgalanmaya karşı yedekli UPS sistemi tüm yükü online olarak izlemekte ve filtrelemektedir. Kapasite ihtiyacının 1 fazlası olarak tasarlanan UPS sisteminde, UPS lerin herhangi birinde oluşabilecek bir arıza durumunda yük kesintisiz aktarılmaktadır.

%100 Online Yönetim

Ben sunucu yönetemem diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Müşteri panelinizden gerçek zamanlı olarak trafik kullanımını görebilir, gerektiğinde yeniden başlatma, sunucu kapatma gibi işlemleri kendiniz yapabilirsiniz. Ayrıca sunucu IP adreslerinizin rDNS kayıtlarını anlık olarak düzenleyebilir, olası bir durumda sunucunuzu tekrardan kurabilirsiniz.

demo

Kurumsal Bulut Sunucu Altyapısı

Sunucularımız aktif-pasif yedekleme mekanizmasına sahip %100 SSD SAN depolama altyapısında yüksek performanslı SSD Disklerde barındırılmaktadır.

%99.9 Uptime Garantisi

Türk Telekom, Superonline ve Vodafone hatları ile yedekli fiber bağlantılar üzerinde, yedekli aktif network donanımlarıyla en yüksek uptime oranı.

Yedekleme Servisi

Biaweb tarafından alınan tüm sunucularınızda opsiyonel olarak yedek alma servisimizden yararlanın.

Anında Kurulum

Siparişiniz doğrulandıktan hemen sonra, sunucularınız çok kısa bir sürede kullanıma hazır hale getirilerek size teslim edilir.

DDoS ve DoS Koruması

İsteğe bağlı DDoS ve DoS koruma paketlerimiz ile sunucunuzun güvenliğini en üst seviyede tutun.

7/24 İzleme

Sunucularımız ve içerisindeki servisler 7/24 monitor edilerek, sorun halinde anında müdahale edilirler.

0 850 840 10 13 destek@biaweb.net.tr